2012 aastamosaiik

Kokkuvõte Oru Hooldekodu tegemistest 2012 aastal

Seljataha on jäänud tavalisest vihmasem ja jahedam suvi, käes on vesine ja rõske november, ent ees ootab südantsoojendav Jõuluaeg!

Enne suuri Jõulutoimetusi on juba paras aeg 2012. aasta mosaiik kildhaaval kokku panna ja kuna jagatud rõõm on alati kahekordne, tahame, et ka Teie sellest osa saaksite!

Kõige eredam kild mosaiigis on meie väärika maja kauaoodatud remont, mis saab teoks tänu saastekvoot CO2 rahadele. Esimene etapp ongi juba lõppenud. Majal on nüüd ilusad tumedate ääristega aknad, mis on renoveeritud vastavalt Muinsuskaitse nõuetele. Oma beeži välisvooderdusega näeb meie maja välja nagu piparkoogimajake, kus on tore olla ja kuhu tore tulla.

Meie suvemosaiiki mahub ka üks tore ekskursioon Haapsalus ja Läänemaal. Bussi täitis meie suur pere, kuhu kuulusid nii töötajad kui ka hooldealused. Esimene peatuspaik oli Haapsalu Promenaad, kus nautisime ilusat ilma ja nostalgiahõngulist Promenaadi. Vahepeale mahtus ka jäätisepaus Haapsalu Kuursaalis.

Edasi võttis buss suuna Ants Laikmaa majamuuseumisse, kus tutvusime kunstniku kodukoha ning muuseumi väljapanekuga. Pidasime ka suvesse paslikku värske õhu pikniku, toidukorvid olid ettenägelikult juba hommikul kaasa pakitud. Kõhud täis ja meeled head, asusime teele Koela Talumuuseumisse. Kõndimine radadel, kus kunagi astusid ja toimetasid meie esivanemad, tekitas tunde justnagu oleks minevik tänapäev ja vastupidi.

Ekskursiooni lõpetasime Noarootsi muulil, kus kastsime retkest pakitsevad jalad vette ning mõtlesime igaüks möödunud toreda päeva üle.

Suvemosaiigi viimane kild oli Hooldekodus toimunud päästeõppus, mis keeras muidu rahuliku päevarutiini pea peale ja seda positiivses mõttes – tuld ju tegelikult ei olnud, ent tegutsesime ühtse meeskonnana ning kõik potentsiaalsed abivajajad said kiiresti välja toimetatud. Seega loodame, et neid oskusi päriselus vaja ei lähe, ja kui lähebki, oleme valmis tegutsema!

Kui sügise argised tegemised, mis on peamiselt seotud viimaste õuetoimetuste ning talveks valmistumisega otsa saavad, ootab meid ees mõnus Jõuluootusaeg. On igaühel aega enese sisse vaatamiseks ning ka koos teistega Jõuluüritustel osalemiseks. Meie vanade Jõulupuu 18. detsembril koos muheda Jõuluvanaga juhatabki sisse Oru Hooldekodu Jõuluaja. 20. detsembril külastab meid Lääne Nigula Kirik, kes peab meile Jõulujutluse, ja 25. detsembril, Esimesel Jõulupühal toob meile Jõulutervituse Vabakogudus.

Ongi koos meie värvikirev aastamosaiik. Muidugi on päevi igasuguseid nii selja taga kui ka ees, ent ühte võime tõdeda – meie hooldekodu pere on taas mitme vaksa võrra ühtsem, ja teeme kõik, et see nii ka jääks

Jõuludeks loodame aga, et tulemas on tõeline Valguse püha, ja kui isegi ilmataadi vingerpussi tõttu jäävad Jõulud mustaks, on valgus meie kõigi südames…

Soovime, et leiate aega kallitega koos olemiseks ja tõeliselt tähtsate mõtete ning soovide jagamiseks… ja kui julgust jääb valjusti mõtlemiseks vajaka, mõtle vaikselt, ka see on mõnikord kuulda…  Kauneid jõule ja kõige paremat ja edukamat uut 2013. aastat!

Eelmine
Meie sügis!
Järgmine
Oru Hooldekodu sai I koha

Vastused puuduvad

Email again: