Väike meenutus meie tegemistest!

Varsti on juba kevad ja meie tegemised eelmisel aastal on vaid tore mälestus.  

Meie vanurid on endiselt väga altid osa võtma igast argipäevale vaheldust pakkuvast huvitegevusest ja kui jõudu ning tahtmist siis ka igapäeva töödest. Huviringidest on popid käsitöö, savi ja viltimine. Proovitud on ka teha ajalehest korve või korraldatud ajalehtede ühislugemist.

Endiselt on juba mitu aastat toimunud igakuised sünnipäevalaste koosviibimised, kus saame silma särama nii sünnipäevalastel kui ka õnnitlejatel. Laual ootab pidulisi kringel ja kohv, lauldud saab nii mõnigi laul ja ei pole üldse hullu, kui kellegi jorin natuke liiga kõvasti kõlab – peaasi, et kõigil oleks tore.

Traditsioonid on meie jaoks väga tähtsad. Kõik üritused, mis toimusid eelmisel aastal, jätkuvad ka sellel aastal. Jaanipäeval valitakse uus Memm ja Taat, kes järgneva aasta vältel ürituste vedamisel kaasa löövad.

Igasuvine ekskursioon viis meid eelmine aasta seekord lähemale kui kunagi varem, Nõva kanti. Külastasime Noarootsi muuli, tegime mõnusa paadisõidu ja imetlesime kaunist Haapsalu, mis mere pealt hästi kätte paistis. Keha kinnitasime ajaloo hõngulises Saare mõisas ja väisasime ka kuulsat Nõva puukirikut. Astusime sisse Paslepas asuvasse Otsa talu miniloomaaeda, mida peab noor entusiastlik abielupaar ja kus võib kohata ikka väga ootamatuid tegelasi – maod jätsid ikka väga kustumatu mulje. Oma vapustava päeva lõpetasime Peraküla rannas, kus mõnel vee ääres vaate imetlejal ootamatu laine pinna jalge alt lõi ning mitte soovitud suplus sai siiski teoks. Samuti jätkame selliseid väljasõite ka sellel aastal.

Korraldasime sügislaada ja majas oli üleval  näitus, kus sai näha meie maja rahva meisterdusi, käsitööd, keraamikat ja vilditud esemeid. Kõik isetehtu annab igale asjale soojust ja hinge.

Eks on meilgi puudujääke, mida ausalt tunnistame ja parandame. Sellelt plusside-miinuste paberilt ei paista aga välja see, mida need normid ei mõõda – meie pühendumus ja hool, igapäevane töö, kodusoojus, hea toit, naeratus pärast pikka tööpäeva või pisar, mille kiiresti ära pühid, et keegi ei näeks. Seega võtan endale vabaduse öelda, et kõik praktiline saab parandatud, ent armastus jääb samaks, sest seda on praegu palju ja tulevikus kindlasti rohkemgi.


Eelmine
Uued tegemised meie kodus!
Järgmine
Tähistasime väärikalt 100-aastast juubelit

Vastused puuduvad

Email again: